4 серпня 2020 року компанія Facebook заявила про дотримання віддаленого режиму роботи аж до літа 2021 року. Раніше подібні рішення ухвалили Google та Uber. Twitter дозволив своїм працівникам обирати: назавжди залишитись вдома або повернутися в офіс після пандемії. А ось директор Spotify Тобі Лутков сказав: «Офіс, як місце роботи, припинив своє існування.»
Працівники, яким подобається віддалена робота, очікували, що їх керівники візьмуть приклад зі світових лідерів та приймуть подібні рішення. Якби ж то! Хоч і період пандемії змінив ставлення до віддаленої роботи — персонал працював продуктивніше з дому, ніж з офісу (ось статистика реальних компаній) — багато компаній не готові продовжувати в такому форматі. Чому? Подивимося на ситуацію з обох сторін.
Переваги віддаленої роботи
- Можливості
Як розумний хлопець з країн СНД міг би працювати на круту американську компанію, якби не дистанційна робота? Завдяки новим інструментам (Zoom, Yaware, Jira …) і навичкам віддаленого менеджменту, компанії можуть співпрацювати з ким завгодно і де завгодно, тим самим використовувати найкращі людські ресурси.
- Гнучкість
Можна спокійно піти на виступ в школі, відвезти дітей в садок або поїсти піци з сім'єю. Дистанційна робота підвищує гнучкість і звільняє більше часу на вирішення персональних справ протягом дня. Віддаленим працівникам простіше тримати баланс між роботою та особистим життям, а значить підвищується їх задоволення роботою і знижується ризик професійного вигорання, що дуже вигідно для компанії.
- Талант
- Економія
- Мобільність
Кухня, спальня, балкон, кабінет… Дистанційна робота не обмежується кімнатами у квартирі, а дозволяє зробити робочим будь-яке місце, де є доступ до інтернету. Можна подорожувати, змінити будинок на зону коворкінгу, або просто один день попрацювати в кафе для підняття настрою і мотивації.
Недоліки віддаленої роботи
- Перепрацювання
- Вигорання
- Відволікання
Людям буває складно зосередитися на роботі вдома. Відволікає все: починаючи від маленьких дітей і закінчуючи проблемами з Wi-Fi. Як результат, виникають проблеми з концентрацією уваги і такі каруселі протягом дня можуть знизити продуктивність.
- Брак комунікації
Як «мінуси» віддаленої роботи зробити «плюсами»?
- Управляйте собою
- Подвоюйте культуру
Для цього підійдуть спільні онлайн-ігри після роботи або регулярні дзвінки з командою в позаробочий час, просто, щоб поговорити. Знайдіть спосіб розвивати цінності компанії навіть на відстані, коли працівники проходять випробування віддаленою роботою.
- Підтримуйте комунікацію
- Володійте інформацією
Як би ми не ідеалізували віддалену роботу, спад продуктивності й перепрацювання – реальні виклики. Віддалений працівник може застрягти на складному завданні й мовчати про це. Може постійно переробляти й несвідомо знижувати власну продуктивність. Бачачи таке в офісі, керівник просто б відправив трудоголіка додому. Віддаленого відправити додому не вийде, але можна мати достатньо інформації про роботу працівника і вчасно фіксувати подібні труднощі.