Ви коли-небудь замислювалися над тим, як захистити ділову інформацію від передачі третім особам? Вона є цінним активом для бізнесу, але може бути джерелом багатьох проблем. Витік інформації може призвести до значних втрат, які важко виявити та усунути. Це вплине на всі аспекти вашого бізнесу, включаючи відносини з клієнтами та фінансові показники. Вам необхідно вжити заходів, щоб запобігти цим проблемам до того, як вони виникнуть.

Що таке витік даних?

Витік конфіденційної інформації відбувається тоді, коли до неї без узгодження отримує доступ третя особа. Дані можуть бути використані іншими особами для отримання вигоди з вашої компанії. Наприклад, до них можуть належати записи клієнтів з номерами кредитних карток, номерами соціального страхування, адресами та номерами телефонів, комерційна таємниця компанії (формули продуктів або виробничі процеси). Може відбуватися витік аналітичних даних, таких як цифри продажу та інші фінансові звіти, які дають несправедливу перевагу перед конкурентами, які не знають цих подробиць про свій бізнес.

Як відбувається передача бізнес-інформації третім особам?

Існує три основних способи, якими дані можуть бути скомпрометовані:

  1. Під час передачі між сторонами електронною поштою, чатами, рекламою.
  2. Вилучення даних із пристроїв та хмарного сховища.
  3. Коли використовується дата доступу посередника: відео- або аудіозаписи, принтери тощо.

На рівні підприємства керівнику необхідно знайти всі точки даних, де зберігається інформація, та поділити їх на категорії залежно від ступеня ризику. Важливо встановити рівень чутливості та відповідним чином розділити список на категорії. Тільки після розуміння того, яку чутливу інформацію має компанія і кожен зі співробітників, можна впроваджувати протоколи безпеки, щоб запобігти витоку будь-яким можливим способом.

3 кроки, як захистити бізнес від втрати інформації

Крок 1. Створіть політику інформаційної безпеки. Переконайтеся, що співробітники знають, як дії можуть вплинути на компанію.

Крок 2. Навчайте персонал — це зменшить ймовірність помилок у роботі з конфіденційною інформацією. Регулярно проводьте семінари та огляди політики безпеки компанії.

Крок 3. Співробітники, які відчувають, що їх недооцінюють та ігнорують у компанії, схильні до зловмисних витоків. Ви можете уникнути цієї проблеми, реалізуючи комплексний план задоволення потреб співробітників, регулярно оцінюючи клімат у колективі за допомогою опитувань або особистих бесід, а також заохочуючи тих співробітників, роботу яких ви цінуєте.

Тайм-трекер як інструмент захисту бізнесу від витоків даних

Важливим інструментом захисту бізнесу від втрати конфіденційної інформації є тайм-трекер. Він допомагає сформувати розуміння того, що роблять ваші співробітники за комп'ютерами, як вони використовують Інтернет та корпоративні програми. Уникнути витоку даних можна за допомогою програми Yaware TimeTracker, яка дає керівникам ясність у тому, звідки можуть виникати проблеми щодо захисту бізнес-інформації. Навіть якщо працівники цілеспрямовано не передають дані компанії третім особам.

 

Register

Ефективний облік часу за комп'ютером

Коментарі закриті.