Нещодавно я спілкувалася з подругою й о 22:00 годині вона сказала: «Мого чоловіка досі немає з роботи, я вже звикла, що він постійно затримується.»
Сергій — співробітник ІТ-компанії в столиці. Невідомо, він сам займається трудоголізмом або керівник примушує, але факт залишається фактом — певний відсоток людей постійно перепрацьовує.
Перше світове дослідження смертей, пов'язаних понаднормовою роботою
З 2016 ВООЗ провела першу глобальну оцінку хвороб і травм, пов'язаних з роботою. За результатами:
- у всьому світі 488 мільйонів людей працювали понад 55 годин/тиждень;
- перепрацювання і викликані ними захворювання стали причиною смерті 745 тис. осіб;
- довгий робочий день збільшує ризик виникнення інсульту на 35%, а смерті від серцевих хвороб — на 17%.
Під час коронавірусу кількість робочих годин зросла ще на 10%. Як заявив генеральний директор ВООЗ:
«Віддалена робота часто стирає межі між професійним та особистим … Ніяка робота не вартує ризику інсульту або серцевого нападу. Уряд, роботодавці та працівники повинні спільно прийти до обмежень для захисту здоров'я персоналу. »
Понаднормова робота знижує продуктивність
У тому, що співробітники часто перепрацьовують винна психологія. Вони подовжують робочі дні з-за амбіцій, жадібності, почуття провини, гордості, тяги до короткострокових винагород або бажання довести керівнику, що вони важливі.
Ви, як менеджер, запитайте себе: «Понаднормова робота дійсно приносить результат компанії?»
Існує велика кількість досліджень, які показують, що незалежно від причини перепрацювання, перевтома не допомагає. В одному із них, менеджери не змогли відрізнити співробітників, які насправді працювали по 80 годин в тиждень, і тих, хто удавав, що працює.
Овертайми не просто нейтральні — вони шкодять людям і компаніям. Адже стрес, пов'язаний з перевтомою, призводить до різного роду проблем зі здоров'ям: порушення сну, депресії, пияцтва, діабету, погіршення пам'яті та хвороб серця.
Звичайно, це погано само по собі. Але понаднормова робота також вбиває прибуток компанії — гроші йдуть на оплату прогулів, плинності кадрів та лікарняних.
Навіть якщо працівнику подобається його робота і він трудоголік за характером, все одно він має більше шансів припуститися помилки. Чим довше персонал працює, тим більше він втрачає загальну картину і продуктивність. Він виконує завдання з думками про відпочинок.
Сервіси для контролю понаднормової роботи: які є і які підійдуть вашій компанії?
«Коли я влаштовувалася на роботу, то вперше побачила в договорі пункт про овертайми. Було сказано, що працівнику, який затримався на роботі, дозволено приходити пізніше за наступний день. » — Ольга, маркетолог ІТ-компанії.
Після всіх досліджень вам, ймовірно, захочеться тримати під наглядом надробочі години. Це можна реалізувати за допомогою табеля, де працівник буде записувати час приходу і виходу з роботи. Також, підійдуть СКД системи — вони автоматично фіксують тривалість перебування в офісі.
Але, є суттєві недоліки цих методів:
- В ручному табелі працівник може записати що завгодно, і керівник буде сумніватися в правдивості цих даних.
- СКД підходять тільки для офісних співробітників, а що робити з віддаленими, у яких вищий відсоток понаднормової роботи?
- Хочеться знати, що персонал був продуктивним протягом дня, а не просиджував штани й рівно о 18:00 вийшов з офісу.
У більшості випадків ці недоліки вирішують тайм-трекери, які як Yaware. Програма встановлюється на ПК співробітників і автоматично фіксує час початку і закінчення роботи.
Щоб відстежувати понаднормову роботу, вам необхідно налаштувати трекер під свій графік. Після цього, дані про те, що персонал працює після зазначеного часу потрапляють у звіт.
Для великих компаній, можна налаштувати різні рівні доступу. Тоді, кожен керівник відділу бачитиме статистику своїх підопічних і вчасно помітить овертайми.
Якщо працівники на погодинній ставці, то потрібно просто вказати її в Yaware і програма буде автоматично розраховувати зарплату за понаднормові години.
Зручно? Але це ще не все!
Подивіться всі функції Yaware.TimeTracker.