business-man

«Завжди є працівники, незадоволені контролем робочого часу, і є керівники, які шукають спосіб виміряти продуктивність персоналу»

Олег Череватий — співзасновник груп компаній MagneticOne Group

Системи обліку робочого часу стають невід'ємною частиною бізнесу. Їх використовують не тільки в сферах, де працівники більшу частину обов'язків виконують за комп'ютером, а також, поступово впроваджують на заводах і навіть в навчальних закладах. Сервіси працюють у фоновому режимі і записують всю активність за комп'ютером, формують звіти з програмами і сайтами, які співробітник використовував протягом робочого часу.

«Відносини між керівником і працівником — рівноцінний обмін. Підопічний інвестує свій час на вироблення цінного продукту або послуги, а роботодавець винагороджує його зусилля. Здійснюється обмін виконаної роботи на зарплату. У компаніях, де обидві сторони зацікавлені забезпечувати рівноцінний обмін, не виникає проблем з впровадженням систем обліку робочого часу»пояснює Олег Череватий.

 

Чому працівники проти?

img-sag3
Невдоволення персоналу провокує кілька факторів і головну роль грає те, як керівник доніс інформацію про встановлення трекера: написав електронного листа, встановив в примусовому порядку чи пояснив причину особисто кожному. В основі негативного ставлення співробітників можуть лежати психологічні чинники. Внутрішнє опитування в компанії показує, що персонал розцінює програму як втручання в особистий простір, посягання на їх приватне життя і, якщо дивитися з цього боку, то кому сподобається таке втручання?

 

Як виглядає ситуація насправді?

Ми не знаємо, як позиціонує сервіс кожен з керівників, але пояснимо, який сенс ми вкладали в розробку програми обліку робочого часу. Коли діти вчаться в школі, їх час контролює дзвінок і ні у кого не виникає сумнівів, що вони пробули на кожному занятті 45 хвилин. Оцінки — це характеристики їх продуктивності, а класні керівники, як менеджери відділів, стежать за загальною атмосферою в класі.

При розробці Yaware.TimeTracker ми дотримувалися того ж принципу. Створили програму, яка веде облік робочого часу і показує керівнику, скільки часу співробітники проводять в офісі і аналізує їх продуктивність. У нас немає єдиної системи оцінок, як в школі, адже кожен менеджер бере до уваги ті показники в звітах, які важливі в його компанії і так визначає «успішність» персоналу.

Олег Череватий: «У цьому питанні, керівникам важливо знайти баланс між жорстким контролем співробітників і свободою. З програмою обліку робочого часу вони не повинні відчувати себе приниженими, працювати без пауз і відпочинку. У школі ж є перерви між уроками, час на перезавантаження і обід, погоджуєтесь?»

Також, співзасновник Yaware повідомив, що компанія працює над створенням редакції продукту, яка передбачає глибшу взаємодію з кінцевим користувачем і задовольнить потреби як керівників, так і співробітників.

Більше корисних порад від співзасновника груп компаній, ви знайдете в циклі відео від Олега Череватого.

Yaware відео

Register

Ефективний облік часу за комп'ютером

Коментарі закриті.