При обговоренні оплати праці важливо враховувати різні методи оплати. Одним з ключових виборів є вибір між погодинною оплатою та фіксованою ставкою. Кожен з цих методів має свої переваги та недоліки, і важливо розуміти, який з них найкраще відповідає вашим потребам і обставинам. 

 

Тож у цій статті ми розглянемо обидва варіанти та допоможемо вам визначитися, яку оплату праці краще обрати.

 

Погодинна оплата

Погодинна оплата – це метод оплати, при якому ви отримуєте гроші за кожну годину, проведену на роботі. Цей метод має свої переваги:

 

Переваги погодинної оплати:

 • Прозорість: погодинна оплата надає чіткий та прозорий спосіб визначення вашої оплати. Ви знаєте, скільки годин ви працювали і скільки грошей ви отримаєте.
 • Можливість отримувати додаткову оплату: якщо вам потрібно працювати понад звичайний робочий час або вам надаються додаткові завдання, ви можете отримувати додаткову плату за це.
 • Стимул до продуктивності: погодинна оплата може стимулювати вас бути більш продуктивними та ефективними під час роботи.

 

Недоліки погодинної оплати:

 • Відсутність фінансової стабільності: оплата залежить від кількості годин, які ви працюєте, тому ви можете стикнутися з фінансовою нестабільністю, якщо ви змушені працювати менше часу.

 

Фіксована ставка

Фіксована ставка – це метод оплати, при якому вам виплачується певна сума грошей на певний період часу, незалежно від кількості робочих годин. Нижче розглянемо переваги та недоліки цього методу.

 

Переваги фіксованої ставки:

 • Фінансова стабільність: ви знаєте, скільки грошей ви отримаєте або скільки нарахуєте співробітникам кожний місяць, незалежно від робочих годин. Це надає фінансову стабільність.
 • Бонуси та переваги: часто роботодавці надають додаткові бонуси та переваги, такі як медична страховка або оплата відпусток, які не залежать від кількості робочих годин.

 

Недоліки фіксованої ставки:

 • Більше роботи: зазвичай, робочий час не обмежується фіксованою ставкою, і ви можете бути змушені працювати більше годин, щоб виконати всі завдання.
 • Відсутність стимулу до продуктивності: оскільки ваша оплата не залежить від кількості робочих годин, ви можете втратити стимул бути більш продуктивним.

 

Який метод обрати?

Вибір між погодинною оплатою і фіксованою ставкою залежить від вашої індивідуальної ситуації та ваших потреб. Якщо вашим працівникам важлива фінансова стабільність і вони готові працювати більше годин, то фіксована ставка може бути кращим варіантом. Однак, якщо їм важлива гнучкість і стимул до продуктивності, погодинна оплата – вигідніший варіант.

 

Та, який спосіб ви не обрали б, впровадження тайм-трекеру в роботу компанії у будь-якому випадку хороше рішення. Головне, обрати програмне забезпечення, таке як Yaware.TimeTracker – це простий і зручний інструмент для команд будь-якого розміру та структури, розроблений спеціально для підвищення продуктивності.

 

Які переваги Yaware.TimeTracker?

 • Автоматичний облік – вся статистика автоматично вноситься в табель, який можна переглянути або завантажити на комп'ютер для подальшої обробки даних.
 • Аналіз ефективності – можливість бачити реальне навантаження на команди, що допоможе зрозуміти, чи дійсно є потреба в додатковому персоналі. 
 • Управління проєктами і завданнями – весь обсяг запланованих робіт в одному місці, після чого можна порахувати вартість завдань, годин роботи і оцінити, наскільки результат окупився.
 • Персональна статистика – можливість для співробітників самостійно аналізувати свою роботу.
 • Безліч наочних графіків – можливість проаналізувати роботу співробітників всього за кілька хвилин.

 

Хочете почати використовувати Yaware.TimeTracker? Зареєструйтесь просто зараз

Більше того, Yaware пропонує користування програмою 14 днів безкоштовно, щоб ви могли відчути її функціонал в повній мірі!

Register

Ефективний облік часу за комп'ютером

Коментарі закриті.