Методика SMART є ефективним інструментом для планування та досягнення цілей на робочому місці. Цей підхід дозволяє структурувати цілі таким чином, щоб вони були конкретними, вимірюваними, досяжними, реалістичними та часово обмеженими.

 

Спочатку, ціль повинна бути конкретною. Замість загальних висловлювань типу “покращити продуктивність”, визначте, наприклад, “збільшити виробництво на 20% до кінця кварталу”. Це допомагає уточнити, що саме потрібно досягнути.

 

Друге – вимірювання. Ціль повинна бути вимірюваною, щоб ви могли визначити, коли вона буде досягнута. Наприклад, якщо ваша ціль – збільшення продажів, визначте точну цифру, яку ви хочете досягти.

 

Далі – досяжність. Ціль повинна бути реалістичною та досяжною. Врахуйте ваші ресурси, обмеження та поточні можливості.

 

Четвертий аспект – реалістичність. Переконайтеся, що ваша ціль відповідає вашим можливостям та контексту. Наприклад, план на 100% збільшення продуктивності може бути нереалістичним в обмежені терміни.

 

І нарешті, часове обмеження. Кожна ціль повинна мати конкретний термін досягнення. Це надає вам чіткий графік та мотивацію для дії.

 

Загалом, методика SMART надає структуру та напрямок для ефективного планування та досягнення цілей на робочому місці. Вона допомагає перетворити амбітні плани на конкретні дії та досягнення.

Register

Ефективний облік часу за комп'ютером

Коментарі закриті.