Сьогодні різні додатки для збору інформації, які дуже схожі за своїм функціоналом – такі як шпіони, сталкерські програми, а також трекери робочого часу – знаходяться під одним операційним «зонтиком». Це не може не насторожувати людей, адже таке стеження викликає таке собі відчуття небезпеки.
Та насправді між ними є велика різниця. І якщо розуміти ці відмінності, можна не тільки уникнути непотрібних стресів та страхів, а й досягти високих результатів за допомогою нових інструменті.
3 основних відмінності тайм-трекерів і “шпіонів”
Згода людини
Програми-шпіони, як правило, встановлюються на ваш комп'ютер без вашого відома. Тоді, коли установка тайм-трекера можлива тільки після схвалення користувачем. Більше того, коли тайм-трекери встановлюють у компаніях, попередньо керівництво має підготувати працівників до моніторингу робочого часу і технічно, і морально.
Корисні функції
Доволі часто люди встановлюють трекери окремо для себе, наприклад, якщо вони займаються фрілансом. За допомогою такого програмного забезпечення вони можуть краще розпоряджатися своїм часом, планувати виконання задач, бачити на що відволікаються під час роботи і мінімізувати використання пожирачів часу. У той час, коли програми-шпіони ніхто добровільно не буде встановлювати на свій комп’ютер.
Ціль моніторингу
Шпигунство – це приховане спостереження за діями користувача та збір конфіденційної інформації з метою її використання в особистих цілях. Коли облік часу – це моніторинг активності, який захищає дані компанії, підвищує ефективність роботи співробітників, покращує прозорість звітності, надаючи можливість працівникам самостійно переглядати свої результати.
Функціональні відмінності
Які дані можуть збирати програми-шпіони:
- Запис телефонних розмов
- Стеження за мікрофоном і камерою
- Стеження за місцем розташування
- Прослуховування розмов
- Крадіжка банківських реквізитів
- Доступ до соціальних мереж
- Скріншоти месенджерів та пошти
- Реєстрація натискання клавіш.
Тайм-трекер потрібен для обліку робочого часу і підвищення продуктивності співробітників. Він включає в себе:
- Фіксацію початку і завершення робочого дня
- Перелік використаних ресурсів
- Фіксацію відгулів, вихідних, лікарняних
- Управління задачами і проектами
- Виставлення рахунків клієнтам.
- Розрахунок зарплати і формування табелю
- Облік часу зустрічей, нарад і перерв
- Звітність за підсумками дня.
Пам'ятайте, що тайм-трекер насправді може бути корисним, а особливо, якщо обрати хороший і надійний інструмент. Одним з таких є Yaware.TimeTracker.
Yaware.TimeTracker – простий і гнучкий інструмент моніторингу продуктивності, який дозволяє вести облік часу з мінімальним втручанням в особистий простір співробітника.
З його допомогою ви зможете побачити як сильні, так і слабкі сторони роботи своїх співробітників і, у разі потреби, зможете вчасно їм допомогти. Такий підхід дасть вам можливість швидше рухатися до поставленої мети, адже продуктивність та ефективність вашої команди значно зросте!