Employees

Хронометраж робочого часу — це практика, яку багато людей у ​​світі бізнесу можуть не до кінця розуміти. Для того, щоб працівники звітували за відпрацьований час, компанії вимагають облік годин за допомогою програми або вручну. Спеціалісти можуть розглядати це як негативний аспект роботи в компанії, але є кілька причин, через які фіксувати робочий час справді корисно. 

Читайте далі, щоб дізнатися: що спільного між справедливою оцінкою праці та обліком робочого часу, і чому це вигідно всім. Якщо ви працівник або роботодавець, ви хочете отримувати справедливу винагороду за свій час та зусилля. Обидві сторони можуть відчувати невдоволення, якщо не отримують того, що заслуговують щодо оплати праці та інших благ. На щастя, автоматичний хронометраж робочого часу допоможе забезпечити справедливість на усіх рівнях співпраці — не лише в межах однієї компанії, а й у всьому бізнесі.

Що таке автоматичний хронометраж робочого часу?

Простіше кажучи, хронометраж — це процес відстеження часу протягом робочого дня. Зазвичай для цього компанії використовують програмне забезпечення, яке дає змогу фіксувати точну кількість часу, необхідне працівникам для виконання проєкту або конкретного завдання. Облік робочого дня використовується у багатьох галузях та у різних сферах. Деякі компанії зобов’язують членів команди вести хронометраж, інші дозволяють робити це добровільно. 

Чому облік робочого часу має значення?

Працівники заслуговують на компенсацію за час, який вони витратили на роботу в компанії та зусилля. Ось чому хронометраж такий важливий. Без урахування робочого часу важко визначити, скільки працівнику потрібно заплатити при погодинній оплаті праці. Облік робочого дня може стати необхідним, якщо роботодавець хоче відповідати державним нормам. 

Крім того, автоматичний хронометраж допоможе працівникам краще зрозуміти своє робоче навантаження та графік. Це буде корисно для людей, які працюють на кількох роботах одночасно, або ж мають складнощі із керування часом. Облік робочого дня також приносить користь роботодавцям, оскільки полегшує нарахування заробітної плати. Якщо працівники регулярно реєструють свій час, це може значно спростити та полегшити нарахування заробітної плати для обох сторін. Для керівника це можливість відстежувати потреби у часі на виконання задач та бути в курсі, якщо порушуються терміни реалізації проєкту.

Важливість ведення хронометражу робочого часу

Журнал обліку часу містить детальний звіт про те, чим саме займалися працівники під час роботи. Він може включати такі відомості, як час початку та закінчення роботи, а також усі перерви протягом дня. 

Yaware TimeTracker формує більш ніж 15 звітів, які допомагають дізнатися не тільки те, якими програмами та сайтами користувалися працівники, а й рівень продуктивності, хто був присутнім і відсутнім на робочому місці та з якої причини, структурує інформацію у табелі робочого часу, та надсилає звіти на електронну пошту згідно з налаштуваннями.

Хронометраж необхідний, якщо працівники співпрацюють з компанією віддалено. Щоденний або навіть погодинний облік часу може здатися клопіткою справою. Однак у довгостроковій перспективі це може бути дуже корисним. Це допоможе працівникам ефективніше планувати свій час, та уникнути плутанини, непорозуміння. Роботодавці в першу чергу отримуватимуть користь. Щоб краще зрозуміти робоче навантаження та графік своїх працівників, їм не потрібно постійно бути в офісі, або перевіряти, чи всі члени команди онлайн при віддаленій зайнятості. Програма для обліку робочого часу автоматично вмикається, фіксує діяльність працівників, вимикається, формує звіти, які оновлюються кожні 15 хвилин (за таким принципом працює Yaware TimeTracker). 

Чи справедливо нараховувати заробітну плату згідно з хронометражем?

Якщо у компанії декілька працівників отримують однакову заробітну плату, їх зусилля та зацікавленість у роботі можуть значно відрізнятися. Особливо це стосується державних установ, або працівників з найбільшим досвідом роботи у конкретній компанії. Керівникам у таких ситуаціях потрібні додаткові інструменти, які показуватимуть об’єктивну картину того, що відбувається у команді, та слугуватимуть стимулом до покращення продуктивності роботи кожного працівника.

Більше прикладів застосування тайм-трекера у компанії читайте за посиланням. 

Звісно, кількість відпрацьованих годин не є підставою для зарахування роботи як продуктивної. Якщо людина пробула 8 годин на робочому місці, але результати діяльності “бажають кращого”, якраз у такій ситуації й застосовують хронометраж.

Висновок

Хронометраж є необхідною частиною робочого процесу. Він може бути чудовим способом для роботодавців та працівників відстежувати, скільки часу витрачається на реалізацію проєктів, та яких бюджетів це потребує. 

Нерівномірне навантаження на працівників впливає не тільки на результати роботи компанії, а й на мотивацію працівників, задоволеність заробітною платою, вигорання або ж втрату зацікавленості у самій роботі. Щоб цього не сталося, компанії застосовують у своїй практиці облік робочого часу за допомогою програмного забезпечення. Так працівники знатимуть, що отримують заробітну плату відповідно до докладених зусиль, а керівники можуть розділити навантаження рівномірно. 

Для того, щоб дізнатися, як провести хронометраж робочого часу у вашій компанії, переходьте за посиланням.

 

Register

Ефективний облік часу за комп'ютером

Коментарі закриті.