За понад 5 років у сфері ІТ, Дмитро пройшов шлях від помічника маркетолога до senior product manager та product owner. Зараз він відповідає за вироблення продукту, який відповідатиме віжину стейкхолдера, буде дешевим і таким, що принесе максимум прибутку. Як його команді вдається збільшувати ROI компанії?
Дмитро Булгаков, Product manager компанії Yaware
Дмитро поділився своїм інструментом і методом управління девами. Ви дізнаєтеся, що відповідати замовнику на питання «чому так довго триває розробка»? А також, як тайм-трекер скорочує burn down у стартапів?
Про що говорять замовник і PM?
Власники компаній хочуть на кожну одиницю грошей, вкладену в продукт, отримувати максимальне повернення інвестицій. Припустимо, я стейкхолдер, який отримав $100 тис. для розробки прототипу і запуску потрібних фіч. Що я буду робити, якщо не отримаю від девелоперів потрібний результат у визначений термін? Розжену всіх тому, що грошей більше немає або знову піду за інвестиціями розмиваючи свою частку. При цьому, гроші не падають з неба. А отже, погані результати розробки можуть підкосити віру в продукт, і компанію таки доведеться закрити.
Через те, що розробка — дорогий ресурс, у стейкхолдерів виникають питання:
- Чому так довго?
- Чи робите ви те, що мені потрібно?
- На що витрачаються мої гроші?
Особливо, якщо робляться великі фічі. Замовник зайнятий своїми справами, він не лізе в розробку, часто не ходить на демо. Він не бачить проміжний етап і хвилюється про те, чи скоро він отримає те, за що заплатив?
Яка користь від тайм-трекера?
Часто буває, що команда не контролюється або менеджери не досвідчені, розробка ведеться некоректно або погано зроблене планування. Крім перегляду записів стендапів, перегляду scrum-артефактів і звітів, хочеться знати, що насправді люди займаються тим, про що говорять і пишуть.
Тому, тайм-трекер це один з дієвих способів демонстрації того, що діяльність відповідає заявленим обіцянкам. Вона дає мені розуміння того, що відбувається і чи все йде за планом. Тому, що головний ресурс — люди. Саме люди роблять продукт, а ти купуєш їх робочий час і хочеш знати, що тебе не обманули.
Чому ІТ-компаніям варто подбати про облік робочого часу?
- Якщо ми говоримо про ІТ, це 100% робота за комп'ютером. Тому в цій галузі трекери найпростіше застосувати.
- Важливо розуміти, що якщо ти трекаєш працівників ІТ — ти трекаєш дорогий ресурс. Є різниця, між кілограмом шоколадних цукерок і кілограмом золота? Де важливіше проконтролювати точність зважування?
- Якщо у хлопців в офісі є плейстейшн, більярд та інші плюшки ти, як менеджер, повинен розуміти, яка пропорція між часом, коли вони кодять, а коли займаються іншою діяльністю.
- Буває, що працівник сидить заблокований: витрачає багато часу на якесь завдання, не розуміє його й допомоги ні у кого не попросить. А ти дізнаєшся про те, що він цілий день безплідно шукав рішення, тільки на наступному daily мітингу.
Як наявність тайм-трекера впливає на атмосферу в команді?
Не тайм-трекер псує атмосферу, а працівники, що дозволяють собі прийти 11 годині і піти в 5. На них дивляться колеги, переймають їх поведінку, думають, що і їм так можна.
Якщо ти розумієш, що ти платиш людям гроші, а вони сидять, «грають в маріо» і для тебе це не окей — потрібно ефективніше управляти бізнесом, проводити додатковий аналіз ресурсів, знати коли залучати працівників, а коли звільняти. є
Я проти параної і не закликаю вас включати скріншоти екрану чи знімки вебкамери. Це потрібно, як крайня міра — якщо ти 100% впевнений, що людина робить щось не те. Я за чесний і прозорий процес. Тайм-трекер допомагає відчути ритм команди, перевірити чи все йде як треба, вжити точкових заходів, якщо щось рухається не так.
Вам подарунок!
14 днів повного доступу — безкоштовно.